هاله بینی و هاله نورانی یا آئورا چیست؟

همه موجودات زنده مانند انسانها، حیوانات و گیاهان دارای هاله نورانی بصورت انرژی می باشند. آنها یک میدان مغناطیسی بزرگ اطراف خود تولید میکنند که می تواند احساس شود، لمس شود و یا دیده شود بوسیله چشم فیزیکی یا چشم اختری ( دیدن هاله توسط چشم سوم ) و یا توسط دوربین یا دستگاههای ساخته شده.

هاله خود حوزه انرژی است، مانند هاله‌‌ای از انرژی مغناطیسی که بدن را احاطه کرده و در آن نفوذ می‌کند

هیچکس هاله را نمی‌تواند گول بزند. هاله نشانگر طبیعت حقیقی و شخصیت انسان بوده و هنگامی که شخصی دروغ بگوئید یک قسمت نامنظم به رنگ زرد مایل به سبز از قسمت بالای هاله جوانه خواهد زد.

هاله نشان دهنده ی باطن انسان هاست، وضعیت سلامتی یا مرده و زنده بودن را نشان می دهد و همچنین موفقیت، سرخوردگی، عشق یا نفرت را می توان در یک هاله مشاهده کرد و قادر است هر تصمیمی را بر ملا سازد.

یکی از مهمترین ضروریات یادگیری و انجام تمرینات متافیزیک و علوم روانی این است که هاله فرد بایستی در وضعیت مطلوب باشد. در زمانیکه هاله شخص به میزان زیادی از انرژی منفی پر شده باشد انجام تمرینات متافیزیکی به هیچ عنوان توصیه نمی‌گردد زیر در معرض شدید عوارض فیزیکی و ذهنی خواهد بود.

در این زمان توصیه میکنیم قبل از شروع تمرینات متافیزیک حتی تمرینات ساده مانند تله پاتی، تله کینزی، پرواز روح و برون فکنی حتما هاله خود را کاملا پاکسازی نمایند. برای پاکسازی در این شرایط بهترین راه استفاده از تمرینات یوگا ، مدیتیشن ، مراقبه ، رهاسازی ، ریلکسیشن ، خود هیپنوتیزم و تمرینات تنفسی پرانایاما میباشد.

تمرینات پرانایاما مهمترین تاثیرات را بر چاکراها و نادی های انرژی و در نتیجه روی هاله خواهند گذاشت.

انسانها بدون اراده و با ارتباط فیزیکی یا ذهنی بر هاله یکدیگر تاثیر میگدارند مثلا اگر کسی ناگهان دست شما را بگیرد، باعث میشود در جریان انرژی اطراف شما تداخل ایجاد شود. حتی گاهی اتفاق می افتد زمانی که در حال صحبت با کسی هستید، ناگهان احساس می کنید او زیادی به شما نزدیک شده و در فضا و حریم شما وارد شده است.

علائم هاله ( آئورا ) مریض و خطرناک

در صورتیکه حداقل 3 عدد از علایم زیر را در هاله بینی خود مشاهده کردید حتما از انجان تمرینات متافیزیک بپرهیزید و همچنین سریعا در خصوص بهبود وضعیت خود برای جلوگیری از بروز بیماریهای جسمی و ذهنی اقدام نمایید.

شنیدن صدای زنگ یا اصوات در گوش چپ.

دیدن کابوسهای شبانه یا اختلالات خواب بصورت مکرر .

قسمت عمده سفیدی چشمان شما قرمز باشد.

عدم توانایی در متمرکز کردن فکر و ذهن حتی در تمرینات مدیتیشن.

سردردهای شدید مکرر بدون دلیل فیزیکی، میگرن، اسپاسم های عضلانی زیاد مخصوصا در خواب، دردهای خنجری و تیر کشنده و بیماریهای شدید.

مشاجره‌های مداوم و پرخاشگری، مصرف زیاد دارو، مصرف الکل، مواد مخدر و کشیدن سیگار زیاد

علائم هاله ( آئورا ) سالم و خوب

اگر در هاله بینی علایم بالا را ندارید و حداقل 3 مورد از علایم زیر را نیز دارید، هاله شما در وضعیت مناسبی قرار دارد و میتوانید براحتی تمرینات متافیزیک را نیز شروع کنید

در رابطه با حوادثی که در گذشته برای شما اتفاق افتاده است نگران نمی‌شوید.

معمولا متفکر آرامی هستید و بیش از حد منطقی و تحلیل گر نیستید.

جریانات انرژی را که در ناحیه بالای سر شما ممکن است رخ دهد را تجزیه و تحلیل نمی‌کنید.

محیط زندگی شما راحت و آرام و دارای انرژی مثبت است.

اغلب دچار سردرد و اسپاسم های عضلانی روزانه نمی‌شوید.

دارو و مواد مخدر استفاده نمی‌کنید و نیازی به مسکن های ذهنی ندارید.

رویاهای شبانه بد ممکن است گهگاهی رخ دهند ولی شما هرگز با ترس و فریاد و کابوس از خواب بیدار نخواهد شد.

براحتی می‌توانید با افراد ناسازگار و غیر منطقی با تحکم صحبت کنید.

چگونه هاله بد را به هاله خوب تغییر دهیم

خواب مناسب و عمیق – ورزش – یوگا – مدیتیشن – ریلکسیشن – تمرینات تنفسی (پرانایاما) – آب میوه طبیعی – گیاه خواری – طبیعت گردی – مراقبه

پرهیز از مصرف دارو، مواد مخدر، الکل، سیگار و هر چیز دیگری که باعث تغییر ذهن و بدن شما می‌شود

 نوشیدن آب فراوان، آب میوه و مصرف روزانه سبزیجات تازه و خودداری از مصرف مکرر آب میوه‌های ترش

پرهیز از مصرف غذاهای مصنوعی و فست فود و آب میوه‌هائی که حاوی مواد نگهدارنده هستند بصورت مکرر.

بطور منظم و روزانه ورزش کنید. ورزش کمک می‌کند که ذهن و جسم شما ریلکس شود

از شرارت و تنفر برای خودتان و دیگران پرهیز کنید.

رنگ های مهم و برجسته در هاله بینی

معمولا افراد یک یا دو رنگ مهم و برجسته در هاله بینی خود دارند که میتواند در شناخت شخصیت، روحیه، بیماریها و حتی در بیماریها قبل از ظهور استفاده شود

قرمز پر رنگ نشان عصبانیت
سیاه نشان تنفر و بد جنسی
قرمز خونی نشان شهوت پرستی
قهوه‌ای کدر نشان حرص و آز و ماده گرائی
قهوه ای متمایل به خاکستری نشان خودخواهی
قهوه‌ای مایل به سبز نشان حسادت
خاکستری نشان افسردگی و ترس
نارنجی نشان جاه طلبی، غرور و قدرت
زرد در ارتباط با شادی، آزادی، تعقل و دانش معنوی
سبز مایل به خاکستری نشان فریب و نیرنگ
سبز زمردی رنگ نشان دهنده خلاقیت و انعطاف پذیری
فیروزه‌ای انرژیی بسیار زیاد و نشان قدرت تاثیر گذاری
سبز کم رنگ نشانگر دلسوزی، شفقت و حالت ابتدائی درمانگری
آبی تیره و ارغوانی نشان افکار و احساسات معنوی
صورتی نشان تعادل بین آگاهی معنوی و مادی
آبی کم رنگ نشان دهنده از خود گذشتگی
سفید نمونه کاملی از کمالات و فضائل است

فوائد هاله بینی چیست؟

انرژی های بدن یا هاله ها وظیفه نگهداری از جسم و ذهن ما را بر عهده دارند و اگر آسیب ببینند باعث بروز مشکلات جسمی و ذهنی خواهند شد

رنگ هاله ها در حالت عادی باید مانند رنگین کمان هفت رنگ باشد و هر کدام از این رنگ ها توسط یکی از هفت چاکرای اصلی تولید می شود .

با هاله بینی خود و دیگران میتوانیم از سلامت یا نا خوشی شویم .

هاله هایی که در بعضی قسمت ها دچار تیرگی ، پاره شدگی و یا باریک تر از حد معمول شده اند به این معناست که رنگ ها یا در حقیقت چاکراها درهماهنگی نیستند و فرد دچار بیماری روحی یا جسمی شده است .

احساسات و عواطف افراد بر روی هاله های آنها تاثیر می گذارد و ما می توانیم به شخصیت درونی و واقعی فرد پی ببریم . ما حتی می توانیم از طریق دیدن هاله ها به توانایی های فرد نیز واقف شویم و حتی خواسته های قلبی آنهارا درک کنیم.

آموزش هاله بینی

با تمریناتی که در زیر برای هاله بینی ارائه شده به راحتی و با تمرین میتوانید هاله خود و دیگران را مشاهده کنید ولی دیدن هاله رنگی و کامل یک فوت کوزه گری دارد و آن باز بودن چشم سوم است. اگر چشم سوم شما باز نباشد فقط میتوانید طیف سفید را بصورت نازک و برای لحظاتی مشاهده نمایید ولی بعد از باز شدن چشم سوم تمامی رنگ ها برای شما نمایان میشود و حتی میتوانید نورهای اختری را نیز مشاهدا کنید مثلا در زمان احضار مشاهده میکنید که کل هاله فضای اطراف سبز رنگ شده است.

ولی اگر هنوز چشم سوم شما باز نیست میتوانید روی دیدن هاله تمرکز کنید و تمرینات آنرا انجام دهید تا در دیدن نور سفید به موفقیت برسید و بعد از باز کردن چشم سوم براحتی تمامی رنگ ها برای شما نمایان میشود.

در ابتدا بهتر است روی گیاهان و حیوانات تمرین کنید که هاله های ساده تری دارند و بعد روی خودتان و دیگران شروع به تمرین نمایید

تمرین اول هاله بینی اجسام

در اتاقی با نور کم و ملایم ( نور یا بازتاب آن نباید به چشمتان بتابد ) که از پشت سر خودتان بتابد بصورت آرام و راحت بنشینید. دیوار روبرو باید به رنگ روشن و یکدست باشد مثلا دیوار سفید و چیزی روی آن قرار نداشته باشد.

هنگام طلوع یا غروب آفتاب بهترین زمان برای دیدن هاله است، زیرا در این زمان نور داخل خانه مناسب تر است و شما نیز احتمالاً در حالت آرامش و کمی خسته هستید.

ابتدا تمرین را بک کاغذ رنگی و ترجیحا براق شروع کنید ، بهتر است رنگ قرمز را انتخاب کنید چون دیدن هاله رنگ قرمز سریعتر از بقیه رنگ هاست.

برای راحتی کاغذ را دور کتابی بپیچید و آنرا در فاصله یک و نیم متری خود قرار دهید .

برای لحظاتی چشمان خود را ببندید و سعی کنید وارد امواج آلفا شوید که به این منظور بهتر است از چن تمرین تنفسی یا ریلکسیشن یا مدیتیشن استفاده نمایید تا سریعتر به نتیجه برسید و بعد چشمانتان را به آرامی باز کنید و به اطراف کاغذ ( حدود 2 سانتیمتری آن ) و پشت آن نگاه کنید بدون اینکه بصورت مستقیم به خود سوژه نگاه کنید.

از خیره شده و یا نگاه مستقیم پرهیز کنید و با آرامش اطراف و پشت آنرا نظاره گر باشید و سعی کنید به موضوعات دیگر نیز فکر نکنید. انجام یک تمرین مدیتیشن باعث افزایش تمرکز و هماهنگ کردن انرژی های ذهنی شما میشود تا بتوانید خیلی راحتتر و سریعتر هاله را مشاهده کنید و اگر یوگا میکنید بهتر است بعد از تمرینات یوگا و شاواسانا در همان محل تمرین هاله بینی را انجام دهید.

بعد از مدتی هاله نورانی قرمز رنگ اطراف سوژه برای شما نمایان میشود . اگر در ابتدا موفق به دیدن هاله نشدید باز هم تمرین راانجام دهید , زمان موفق شدن در این تمرین در افراد مختلف متفاوت است ولی درنهایت همه موفق خواهند شد.

تمرین بعد را روی گیاهان انجام دهید و باز سعی کنید رنگ قرمز را انتخاب کنید ، مثلا از یک شاخه گل رز استفاده کنید و اگر تمرین را به خوبی انجام دهید به راحتی چتر هاله گل را تشخیص خواهید داد و بعد میتوانید از اقسام مختلف گیاهان با رنگ های مختلف استفاده نمایید.

برای دیدن انرژی موجو در فضا میتوانید در محیطی مانند طبیعت به راحتی دراز بکشید و بعد از انجام یک تمرین مدیتیشن یا شاواسانا ، چشمانتان را به آرامی باز کنید و به آرامی نظاره گر محیط باشید.

توجه داشته باشید که برای دیدن هاله انسانها ابتدا تمرین هاله تک رنگ روی کاغذ را انجام دهید و بعد میتوانید روی گیاهان و حیوانات و انسانها که دارای هاله های بسار ظریف تر و سیال تر میباشند، به همین صورت تمرین را شروع نمایید

چگونه هاله نورانی خودمان را ببینیم

نور اتاق را در حالت کم و ملایم که زیاد هم تاریک نباشد قرار دهید. طوری بشینید که نور از پشت به شما بتابد. نور یا بازتاب آن نباید به چشم شما بخورد. ( برای بازدهی بیشتر ،بهتر است ابتدا کمی یوگا کنید و بعد تمرین شاواسانا را انجام دهید و یا از تمرینات مدیتیشن استفاده نمایید)

نوک انگشتان خود را بهم نزدیک کنید و مدت ده ثانیه به آن خیره شوید. سپس آهسته آنها را از هم دور کنید. متوجه رشته ی تقریبا نامرئی انرژی میشوید که کش میاید ونوک انگشتانتان را بهم وصل می کند.

اگر برای دیدن این رشته دچار هرگونه مشکلی شدید، دوباره آزمایش را انجام دهید. این بار نور را کمتر کنید، و انگشتان خود را جلوی صفحه ای که رنگ روشن دارد بگیرید. البته بعضی ها ترجیه میدهند زمینه تیره باشد تا آنان جریان انرژی را که تقریبا سفید رنگ است راحت تر تشخیص دهند.

وقتی شما توانستید این رشته های انرژی را ببینید، متوجه می شوید که در هر زمان و تحت هر شرایطی میتوانید آنرا ببینید.

اکنون شما آماده هستید تا هاله نورانی خود را ببینید

نور اتاق را کم و ملایم کنید. در فاصله چند متری رو به دیوار و پشت به نور بایستید ( ترجیحا رنگ دیوار شیری یا سفید باشد )
دست خود را دراز کنید و رو به بالا ببرید تا نوک انگشتانتان رو به سقف باشد. از لابلای انگشتان خود به دیوار نگاه کنید. توجه تان به جای دست به خود دیوار باشد.
بعد از چند لحظه براحتی متوجه خواهید شد که دست شما هاله نورانی مشخصی دارد که بی رنگ و تقریبا خاکستری کمرنگ به نظر میرسد.
این آزمایش را با نگاه کردن به قسمت های دیگر بدنتان تکرار کنید. وقتی شما قدرت رویت هاله نورانی اطراف دستتان را دارید و به آسانی میتوانید آنرا اطراف تمام قسمت های بدنتان نیز ببینید.
در ابتدا لباس هایتان ممکن است جلوی دیدتان را بگیرد. بنابر این بهتر است این آزمایش را با بدنی برهنه یا نیمه برهنه انجام دهید.
متاسفانه اکثر مردم قادر نیستند هاله ی خود را در آینه ببینند. بنا به دلایلی ، آینه هاله را بخوبی منعکس نمیکند. اما بعضی افراد نیز قادرند.

چگونه هاله نورانی دیگران را ببینیم

از دوستتان بخواهید مقابل دیوار ساده و روشن در اتاقی با نور ملایم بایستد (دقت کنید نور از پشت سر شما بتابد ) خودتان چند متری عقب تر بایستید و به جهتی که دوستتان ایستاده است نگاه کنید ، اما هواستان به دیوار پشت سر او متمرکز باشد . بهترین حالت این است که انگار با چشمان باز در رویا به سر می برید و در واقع چیزی نمی بینید و در حالتی مشهود قرار دارید و سعی کنید ذهنتان کاملا متمرکز باشد و در آنجا حضور داشته باشید. به هر حال شما در حالت رخوت و هم زمان در حال تمرکز هواس هستید. شاید بد نباشد زمانی را در نظر بگیرید که براستی خسته اید و دلتان می خواهد چشمانتان را ببندید . با این فکر چشمانتان کم کم سنگین می شود و خود به خود حالت خیره به خود می گیرید و این می تواند برای دیدن هاله مفید باشد.

در این موقع ممکن است احساس عجیبی به شما دست دهد اما ناگهان متوجه خواهید شد که هاله ای غبار مانند دور سر دوستتان را احاطه کرده است و شما آن را در محدوده ی دید خود خواهید داشت.
ممکن است فقط و فقط هاله ی نورانی دور سر و گردن دوست خود را ببینید . دلیل این است که لباس او باعث انقباض هاله ی اوست و دیدن آن را مشکل می کند . در ضمن انرژی ئی که از سر انسان ساتع می شود مرئی تر و قویتر و دیدن هاله ی این بخش از بدن به مراتب آسان تر است . به محض اینکه هاله را دیدید سعی کنید بر آن متمرکز شوید . احتمال این که چند بار اول هاله محو شود وجود دارد . وقتی توانستید بر آن تمرکز کنید و باز آن را ببینید با دقت آن را زیر نظر بگیرید . متوجه می شوید که هاله نورانی حرکت می کند و دائم در حال تغییر است . همچنین اگر پلک بزنید احتمال این هست که چند لحظه ناپدید شود .

به سوژه نزدیک تر شوید و سعی کنید آن را لمس کنید . برای دیدن و همزمان لمس کردن آن لازم است بارها تلاش کنید . برای بیشتر مردم هاله به محض اینکه می خواهند آن را لمس کنند ناپدید می شود ، زیرا وقتی جلو می روند تمرکز چشمشان به هم می خورد ولی با تمرین میسر میگردد.
وقتی هاله را لمس می کنید می توانید به راحتی حس کنید که با فشار انگشتان شما هاله چگونه بی اختیار دور می شود یا تغییر شکل میدهد. اما بعد می گذارد شما انگشتان تان را در آن فرو برید . کمی شبیه به این است که بر سطح بادکنکی فشار بیاورید ، با این تفاوت که شما می توانید انگشت خود را از سطح هاله عبور دهید و درون آن فرو برید.

آئورای قسمت های مختلف بدن دوست خود را تشخیص دهید . در بعضی نقاط می بینید که هاله با حرکت دورانی سریع حرکت می کند . این قسمت ها چاکراهای بدن هستند .
عده ای وقتی برای اولین بار آئورا را تقریبا بیرنگ میبینند ابراز ناامیدی میکنند. اگر این اتفاق برای شما هم افتاد، نگران نباشید. وقتی شما به دیدن هاله نورانی عادت کنید، رنگها خودشان را کم کم نشان میدهند.

علت مشاده نکردن هاله یا عدم هاله بینی

هاله یه میدان انرژی در تمامی موجودات زنده میباشد و به راحتی توسطه چشم غیر مسلح، دوربین های تخصصی و چشم سوم قابل مشاهده و اندازه گیری است.

لازم به ذکر است که مشاهده هاله نیاز به تمرین دارد ولی اگر طبق تکنیک های مناسب تمرین شود، تنها دلیلی که میتوانید باعث شود تا نتوانید هاله نورانی خود یا دیگران را ببینید فقط نداشتن ایمان و باور به دیدن هاله است.

یکی از مستلزمات دیدن هاله باز بودن چشم سوم میباشد به دلیل اینکه هاله ماهیت فیزیکی ندارد و در صورتیکه چشم سوم شما بسته باشد فقط میتوانید هاله را بصورت طیف سفید ببینید.

چگونه در هاله بینی موفق شویم

برای هاله بینی بصورت صحیح و کامل نیاز است که وضعیت خود شما در شرایط مطلوبی باشد.

1- چاکراهای شما فعال و متوازن باشد

2- چشم سوم شما فعال باشد

3- انرژی های بدن شما قوی و براحتی در جریان باشد

4- ذهن و جسم شما هماهنگ باشد

5- بتوانید به راحتی ذهن خود را در امواج آلفا یا خلسه قرار دهید

6- بتوانید کاملا متمرکز باشید و حضور داشته باشد

تمرینات کمکی برای موفق شدن در هاله بینی

1- انجام روزانه یوگا بخصوص قبل از انجام هاله بینی

2- رهاسازی و مدیتیشن قبل از هاله بینی

3- انجام تمرینات تنفسی پرانایاما به فعال شده و متوازن شدن چاکراهای شما به شدت کمک میکند

4- استفاده از تکنیک های خود هیپنوتیزم برای وارد شدن سریع به خلسه


نویسنده: حمید کاظمی – عضو انجمن هیپنوتیزم آمریکا

بدود دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید