• ورود
 • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

خطرات هیپنوتیزم

خطرات هیپنوتیزم از جمله مسائل مهمی است که ذهن عموم مردم را به خود مشغول کرده است. در واقع نگرانی های مهمی در خصوص هیپنوتیزم وجود دارد که اغلب مربوط به هیپنوتیزم شدن توسط شخص دیگر میباشد و در استفاده از تکنیک های خود هیپنوتیزم معمولا نگرانی و یا خطراتی وجود ندارد به این دلیل که شخص در هوشیاری کامل به سر میبرد و کنترل ذهن را خودش بر عهده دارد.

ولی زمانی که موضوع هیپنوتیزم شدن توسط شخص دیگری مطرح میشود نگرانی هایی بوجود میاید که اغلب باعث میشود عموم مردم بطور کل از انجام آن صرف نظر کنند. در اینجا برای آگاهی از این نگرانی ها, آنها را بصورت مختصر بررسی میکنیم.

نگرانی از گیر کردن در خلسه هیپنوتیزمی: گیر کردن یا ماندن در وضعیت خلسه و بیرون نیامدن از آن یکی از مهمترین نگرانی ها و خطرات هیپنوتیزم است که با آن آشنا هستیم. ولی همانطوری که قبلا نیز عنوان شده بود, هیپنوتیزم از جمله سیستم های طبیعی مغز است که تمامی انسانها بطور روزانه و غیر ارادی با آن روبرو هستند. و وارد شدن به خلسه هیپنوتیزم و تغییر در امواج مغزی برای ذهن تعریف شده است و حتی در بد ترین حالت اگر شخص در خلسه عمیق به حال خود رها شود بعد از مدتی به خواب طبیعی فرو رفته و بعد از زمانی بصورت عادی بیدار میشود. لذا این تفکر معمولا بخاطر نبود آگاهی و اطلاعات کافی میباشد.

دسترسی به اطلاعات شخصی و کنترل ذهن: از جمله خطرات هیپنوتیزم سوء استفاده در دسترسی به اطلاعات شخصی و یا کنترل ذهن توسط شخص هیپنوتیزم کننده میباشد. در این خصوص باید به این نکته توجه داشته باشیم که ذهن در زمان خلسه هیپنوتیزمی در هوشیاری کامل قرار دارد و مغز با سیستم های حفاظتی که دارد, اگر کسی بخواهد به اطلاعات خصوصی آن دسترسی پیدا کند فورا میتواند از خلسه خارج میشود. با این وجود پیشنهاد میشود هیپنوتیزم بوسیله شخص مطمئن انجام شود و یا شخص ثالثی در آن زمان حضور داشته باشد.

بیشتر ببینید
سبک های یوگا و انواع آن ( قسمت دوم )

اختلالات یا آسیب های ذهنی: از دیگر خطرات هیپنوتیزم بوجود آمدن اختلال یا آسیب در سیستم های ذهن میباشد که اگر تکنیک های هیپنوتیزم به درستی استفاده شوند و تلقین های مربوط به درمان با مدیریت درست وارد ذهن شود هیچگونه پیامد خطرناکی برای ذهن وجود نخواهد داشت, لذا پیشنهاد میشود انجام هیپنوتیزم, مخصوصا برای جنبه های درمانی توسط پزشک و یا روانشناس متبحر انجام شود.

با تمام نگرانی هایی که در خصوص خطرات هیپنوتیزم وجود دارد متذکر میشوم که انجام تکنیک های خود هیپنوتیزم اگر به درستی انجام شود هیچگونه پیامدی برای ذهن نخواهد داشت. شما میتوانید با استفاده از آموزشهای آنلاین خود-هیپنوتیزم که توسط اساتید و متخصصین یوگان تهیه شده اند براحتی و بدون نگرانی وارد خلسه هیپنوتیزم شوید و از فوائد بیشمار آن بهره مند گردد.

برای دیدن فیلم های آموزشی بیشتر نیز میتوانید ما را در آپارات نیز دنبال نمایید.

نویسنده: حمید کاظمی – عضو انجمن هیپنوتیزم آمریکا

0 پاسخ به "خطرات هیپنوتیزم"

  ارسال یک پیام

  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  logo-samandehi

  نماد اعتماد الکترونیک

  فرم اشتراک

  سامانه آموزش آنلاین یوگان در راستای آموزش ورزش یوگا بصورت مجازی از سطح مبتدی تا قهرمانی در تمامی رده های سنی و همینطور ارائه پکیج های تخصصی یوگا و روانشاسی راه اندازی شده است. کادر آموزشی یوگان از اساتید و مربیان با تجربه کشور که دارای مدارک رسمی مربیگری از فدراسیون یوگا ایران، روانشناسی و همینطور دارای مدارک بین المللی میباشند تشکیل شده است تا بتوانیم آموزشهای استاندارد را در اختیار کاربران قرار دهیم. تلاش ما بر این است که مطالب مفید و تخصصی را به صورت کامل و کاربردی در اختیار شما عزیزان فارسی زبان قرار دهیم تا از تجربیات و دانسته های مربیان ما به صورت آنلاین بهره مند شوید.
  کلیه حقوق سایت محفوظ میباشد.