سلام بر خورشید یا سوریا ناماسکار Surya Namaskara

سلام بر خورشید تنها سیکل سنتی و اصیل یوگا میباشد که در تمای سبک های یوگا به عنوان سیکل افزایش انرژی مورد استفاده قرار میگیرد. طراحی حرکات این سیکل بدین صورت است که بدن انسان را با انرژی زمین و انرژی صبحگاهی خورشید هماهنگ میکند. این انرژی در صبح گرم و فعال بوده و به بدن انرژی و در زمان غروب آرامش میدهد. طراحی این سیکل باعث جذب بیشتر انرژی فعال خورشید شده و میتوانیم برای افزایش کیفیت زندگی و طول عمر بیشتر از آن بهره مند شویم.

سلام بر خورشید دارای دوازده حرکت چرخه ای است. این حرکات نمادی از » سلام برخورشید « سیکل حرکتی 12 برج فلکی سال هستند. که برای آهنگ زیستی بدن طراحی شدهاند. اثربخشی نورون این حرکات با ایجاد گونهای انرژی در انسان به افزایش نیروی عضلانی و روانی کمک میکند.

در زبان سانسکریت «سوریا» به معنی خورشید و «ناماسکار» به معنی سلام است. بر پایه مبانی یوگا، زمان مناسب انجام دادن این تمرین‌ها صبحگاه، هنگام طلوع خورشید است.

هنگامی که انرژی گرم و دلپذیر خورشید با نوازش پرتو خود زمین را بیدار می‌کند همه موجودات کار روزانه خود را از انرژی آن آغاز می‌کنند.

انرژی گرم بی‌پایان خورشید بر روی گیاهان، جانوران و انسانها بازتابی زیبا و اثربخش دارد. یوگی‌های پیشین با نگاه به خورشید پُر مهر، سیکل حرکتی « سلام بر خورشید » را آفریده‌اند.

برای استفاده از آموزشهای آنلاین و دوره های آموزشی یوگا به قسمت دوره های آموزشی مراجعه کنید و از 36 دوره و 200 جلسه آموزشی ما استفاده نمایید.

پکیج آموزشی یوگا در خانه به همراه DVD های آموزشی جهت آموزش یوگا برای افرادی که میخواهند در منزل یوگا کنند طراحی شده است. و همچنین میتوانید فیلمهای آموزشی ما را در سایت آپارات نیز دنبال کنید.

آموزش یوگا جهت استفاده از فواید یوگا, یوگا مقدماتی, یوگا پیشرفته, یوگا روزانه, یوگا و مدیتیشن, ورزش یوگا, آموزش یوگا در خانه, آموزش یوگا مبتدی, یوگا و لاغری

برای دریافت اطلاعات سایت یوگان ما را در پیج اینستاگرام دنبال کنید. آدرس پیج: yogan.ir

یوگان – اولین سامانه آموزش آنلاین یوگا و هیپنوتیزم به زبان فارسی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید