اگر به شما بگوییم زیبایی و جوانسازی صورت خود را تنها با چند حرکت ساده و بدون آنکه زیر چاقوی جراحی ببرید میتوانید بدست بیاورید ، باورتان می شود؟

اما من به شما می گویم که باورتان بشود ، چرا که جدیدا اندیشمندان و محققان در این حوزه متوجه شده اند که استمرار و ممارست در انجام حرکات یوگا صورت ضمن سفت شدن عضلات صورت و خوش فرم شدن چهره ی شما ، گردش خون را در قسمت فوقانی صورتتان افزایش میدهد.

دقیقا مثل زمانی میماند که شما از یوگا برای کاهش وزن و ایجاد تناسب اندام استفاده میکنید. ما میخواهیم در این مقاله بگوییم که تمرینات یوگا نه تنها برای کاهش وزن بلکه میتواند جایگزین جراحی پلاستیک و کرم های ضدپیری برای پوست صورت شود.

آیا یوگا صورت مؤثر است؟

سابینا ویزمان یکی از متخصصین زیبایی شناسی می گوید که با شروع دوره پیری رفته رفته عضلات بدن طفره میرود و استحکام و قدرت خود را از دست می دهد اما شما می توانید با ایجاد یک برنامه ورزشی منظم یوگا در منزل ، عضلات را تقویت کنید و با چند حرکت ساده عضلات صورت خود را را محکم تر و جوان تر سازید.

در مطالعه پژوهشی ، آزمایشی روی تعدادی از بانوان قرار گرفت به اینصورت که به مدت 30 روز افراد مورد آزمایش چندین حرکت صورت را انجام دادند و سپس این زمان را به سه ماه افزایش دادند. پس از سه ماه آزمایش کنندگان در گونه های خود احساس پری و سفتی داشتند و چهره ای جوان تر از قبل بدست آورده بودند به گونه ای که سه سال جوان تر از قبل به نظر میرسیند.

کوکو هایاشی مربی یوگا صورت در لس آنجلس می گوید: به جای آنکه به سراغ بوتاکس و ژل های تزریقی برای جوانسازی صورتتان بروید کافی است تمرینات یوگا صورت را بطور منظم و روزانه تا 3 ماه انجام دهید تا با نتیجه شگفت انگیز آن مواجه شوید.

تا چه مدت انجام دهم تا نتیجه آنرا ببینم؟

هایاشی می گوید : اگر میخواهید جوان تر شوید ، هر روز تمرین کنید. ویزمن معتقد است که استمرار در تمرینات تنها کلید موفقیت می باشد او می گوید اگر شما روزانه 30 دقیقه تمرینات یوگا صورت انجام دهید تا کمتر از 5 ماه تغییرات شگف انگیزی در چهره شما رخ میدهد که موجب می شود جوان تر بنظر برسید اما یادتان نرود این تمرینات صرفا برای جوان سازی و سفت شدن عضلات صورت می باشد و هیچ تاثیری در شادابی و نشاط پوست ندارد چرا که شادابی و نشاط پوست صورت به عواملی از جمله تغذیه ، وضعیت سلامت بدن و استفاده از کرم های آبرسان ، مرطوب کننده و ضدآفتاب دارد.

چگونه یوگا صورت انجام دهیم؟

در کلاس های یوگا ابتدا عضلات خواب صورت را بیدار میکنند. یعنی عضلاتی که کم استفاده بوده و بعبارتی خواب هستند را فعال و بیدار میکنند. سپس به عضلاتی از صورت که بیشتر استفاده می شود و دارای چین و چروک هستند استراحت داده می شود. در ادامه یکسری از تمرین هایی که هایاشی در کلاس های خود جهت آموزش یوگا صورت و ریکاوری و بهبود صورت و اندام انجام می دهد را آورده ایم.

دیدن این تصاویر ممکن است خنده دار بنظر بیاید و شاید هم کمی  از انجام چنین تمریناتی خجالت بکشید ؛ که البته به مرور برای شما عادی میشود و تکرار و تمرین در این حرکات است که چهره شما را جوان و عضلات صورت شما را سفت می کند.

1-گرم کنید

نحوه انجام تمرین :این تمرین یوگا صورت به اینصورت است که انگار یک آلبالوی بسیار ترش را خورده اید و لب و گونه های شما از شدت ترشی به لرزش افتاده است. هایاشی می گوید: “هرچه لرزش صورت بیشتر باشد به آرامش سازی و ریلکسیشن عضلات صورت بیشتر کمک میکند.” از آنجا که عضله لب اصلی ترین عضله است با شل شدن این عضله باقی عضلات صورت نیز به حالت ریلکسیشن قرار میگیرند.

دفعات انجام این کار: حداقل یک بار (و تا سه بار) در روز ، “یا هر زمان که احساس استرس می کنید”

2- گردن خود را به سمت بالا بکشید:


نحوه انجام تمرین :شانه های خود را به سمت پایین نگه دارید، چانه خود را تا سقف به گونه ای بکشید که احساس کشیدگی در نواحی غبغب داشته باشید.سپس لب های خود را مانند اردک کرده و زبان را بیرون آورید و بمدت 5 ثانیه در همین پوزیشن بمانید ، این حرکت را در یک سِت 3 باره انجام دهید.

دفعات انجام کار: 1 الی 2 بار در روز

3- هموارسازی خطوط لبخند:

نحوه انجام تمرین : قبل از انجام تمرین به شما توصیه میکنم هیچ وقت از زدن لبخند امتناع نکنید ، همیشه لبخند به لب داشته باشید چرا که هم عضلات گونه ها سفت می شود و هم اینکه حس خوبی را در خود و دیگران ایجاد می کنید. اما برای از بین بردن خطوط لبخند لازم است که با زبان از داخل دهان دقیقا در نواحی خطوط لبخند ، حرکات کششی به سمت بیرون واردکنید در صورتیکه خطوط لبخند بسیار عمیق باشد با زبان خود از داخل دهان و دقیقا در پشت نواحی خطوط لبخند حرکات داره وار در جهت عقربه های ساعت بصورت 5 مرتبه تکرار کنید.

دفعات انجام این کار : یکبار در روز

4- غبغب و گونه را محکم بکشید

نحوه انجام تمرین: صورت بولداگ برای سگ ها بامزه است اما برای انسان ها اصلا زیبا نیست. برای از بین بردن گونه های شل و افتاده به اینصورت عمل کنید.

صورت شما دارای دو ناحیه چپ و راست می باشد. اول از ناحیه راست شروع میکنیم  فکر کنید می خواهید ناحیه راست صورت را به سمت گوش چپ خود برسانید  پس گونه، لب و نواحی غبغب باید در راستای ناحیه چپ صورت بمدت 10 ثانیه  کشیده شود . خنده دار است! اما این حرکت یوگا صورت یه حرکت بسیار خوب برای سفت شدن و انعطاف پذیری عضلات صورت می باشد.  

دفعات انجام این کار : 3الی 5  بار در روز ، برای نتیجه بهتر

5- با چین و چروک چشم مبارزه کنید

نحوه انجام تمرین: شانه ها را در حالت عادی نگه دارید ، چانه خود را به سمت پایین بکشید و با دهان بیضی درست کنید. در همین حال ، با چشمان به سمت بالا نگاه کنید: “سر یا شانه های خود را حرکت ندهید ، باید احساس کنید که زیر چشم کشیده می شوید.”

به مدت سه ثانیه نگه دارید و سپس لب بالا را درون دهان بکشید تا صورت “آه” ایجاد شود. کشش عمقی که در این تمرین یوگا صورت وجود دارد باعث می شود چین و چروکی باقی نماند.

دفعات انجام این کار :  یک بار در روز ، نه بیشتر.

منبع

در صورتیکه تمایل به انجام تمرینات یوگا در منزل دارید ، به راحتی میتوانید از آموزش های آنلاین یوگا که در سایت و اپلیکیشن یوگان ارائه شده است ، استفاده کنید و از فواید این ورزش در سلامتی جسم و ذهن خود بهره مند شوید . همچنین در صورت تمایل می توانید DVD های آموزش یوگا در خانه را نیز تهیه کنید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید