پوست وسیع ترین و بزرگترین اندام بدن است . برای شادابی و سلامت پوست شما می توانید دو راه را در پیش گیرید. یا اینکه از محصولات آرایشی- بهداشتی برندهای معتبر استفاده کنید و یا اینکه از مواد مغذی که پوست به آن نیاز دارد استفاده کنید. استفاده از روش دوم بهتر است چرا که وقتی شما مواد مغذی را به پوست می رسانید ، این مواد به تمامی لایه های پوستی توزیع می شود و موجب می شود در نهایت پوستی درخشان و شادابی داشته باشید. تمرین های ذهنی یوگای صورت این امکان را به شما می دهد تا پوست خود را عشق و آرامش درمان کنید.در این مقاله ابتدا به معرفی یوگای صورت می پردازیم و سپس 7 حرکت مهم برای داشتن پوست درخشان به شما پیشنهاد میکنیم.

یوگای صورت چیست ؟

از زمان های قدیم ،تمرینات و ماساژهای صورت برای ملکه ها ، شاهزاده ها و افراد متمول بسیار استفاده می شد. در آن روزگار وسایل پیشرفته لیزری که امروزه در کلینیک های پوستی مشاهده می شود وجود نداشته لذا افراد برای شاداب نگه داشتن پوست خود از روش های طبیعی استفاده می کردند.. یوگای صورت در واقع خیلی شبیه به ماساژی است که در آن دوران انجام میدادند در واقع رها سازی انرژی ها مضر از چهره شما که در نهایت منجر به داشتن پوستی درخشان و چهره ای جوان می شود. با انجام تمارین یوگای صورت 57 عضله در صورت شما را تقویت کرده و موجب افزایش گردش خون در صورت می شود.

یوگای صورت چگونه است و چه مزایایی دارد؟

وقتی شما یوگا انجام میدهید در واقع عضلات خود را مستحکم و قوی می کنید. این مقوله درعضلات صورت نیز صادق می باشد.زمانیکه عضلات شما درگیر شود جریان گردش خون افزایش می یابد که اگر بصورت مکرر و مستمر انجام شود خود بعنوان یک لیفت طبیعی عمل می کند.

در ادامه با 7 تمرینی که برای شما در نظر گرفته ایم با ما همراه باشید:

بوسه و لبخند برای داشتن پوستی درخشان

تا آنجا که میتوانید لب های خود را جمع یا بعبارتی غنچه کنید بطوریکه می خواهید کسی را ببوسید . سپس تا آنجا که میتوانید لیخند عمیق بزنید تا عضلات صورت شما کش بیاید. این حرکت را حداقل 15 بار در طول روز انجام دهید تا عضلات گونه و چانه شما تقویت شود.

برای داشتن پوستی درخشان گونه های خود را باد کنید.

از دهان یک نفس عمیق بکشید بطوریکه هوایی که به داخل دهان جمع شده را به سمت بالا یعنی گونه هدایت کنید تا گونه ها شما پف یا باد کند. سپس تمام هوا را خالی کنید. این حرکت سریع و آسان بوده و باعث تقویت عضلات گونه و پر شدن حفره های موجود در پوست می شود. همچنین برای چاقی یا تپلی صورت نیز از این حرکت استفاده می شود.

با لبخند شعار Om را تکرارکنید تا پوستی درخشان داشته باشد

این شعار موجب آرامش ذهن و افزایش تمرکز شده و عضلات صورت را در وضعیت ریلکس قرار میدهد. در این حرکت چشم خود را ببندید ، لبخند بزنید و در حالیکه وسط بین ابروهای خود را محل تعادل قرار دادید این شعار را تکرار کنید . این حرکت موجب بهبود خط اخم می شود.

ابروهای خود را بالا ببرید.

انگشت اشاره دستان خود را به فاصله 3سانتی متر از ابروهای خود قرارداده و آنها را بسمت بالا بکشید. این کار را روزانه 10 الی 12 بار تکرار کنید. این حرکت موجب می شود تا عضلات پیشانی ما تقویت شده ، چین و چروک ها کاهش یافته و انرژی های منفی آزاد شود.

صورت خود را ماهی کنید.

ادای ماهی را در بیاورید! لپ ها خود را از داخل بکشیدچند ثانیه بکشید و چشمان خود را باز کنید.

تاثیر کشش پلک ها در داشتن پوستی درخشان

به سمت سقف نگاه کنید و همزمان ابروها را بالا ببرید. سپس به آرامی پلک های خود را ببندید در حالیکه هنوز به سقف نگاه می کنید.از آنجا که با افزایش سن امکان افتادگی پلک زیاد است با انجام این حرکت کششی از افتادگی پلک جلوگیری می کنید.

تمرینات تنفسی یوگی مهمترین عامل برای داشتن پوستی درخشان

یوگای صورت بدون انجام تمرینات تنفسی ناقص است.تاثیری که حرکات تنفسی بر روی شادابی پوست و بدن می گذارد باقی حرکات به اینگونه تاثیرگذار نخواهند بود. بعنوان مثال انجام تنفس عمیق موجب کاهش لکه های پوستی و نشاط چهره و جوانسازی پوست می شود. برای ترمیم پوست تمرینات تنفسی عمیق که شامل تنفسات شکمی و تنفس متناوب از بینی هست را توصیه می کنیم.

نتیجه گیری:

شاید برای شما این سوال پیش آید که آیا این تمرینات بر روی پوست و چهره تاثیرگذار است؟ بدون شک هر فردی اگر در انجام این تمرینات ممارست به خرج دهد اثرات آنرا بر پوست خود مشاهده می کند. یکی از مزیت های این تمرین ها این است که شما در هر لحظه و هرجا می توانید از این حرکات استفاده کنید. بطورکلی زمانی چهره شما بشاش و با نشاط و پوست درخشانی خواهید داشت که سلامت جسم و روح خود را فراهم کرده و به آن اهمیت داده باشید.   

منبع

در صورتیکه تمایل به انجام تمرینات یوگا در منزل دارید ، به راحتی میتوانید از آموزش های آنلاین یوگا که در سایت و اپلیکیشن یوگان ارائه شده است ، استفاده کنید و از فواید این ورزش در سلامتی جسم و ذهن خود بهره مند شوید . همچنین در صورت تمایل می توانید DVD های آموزش یوگا در خانه را نیز تهیه کنید.

بدود دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید