دوران قرنطینه و شیوع بیماری کرونا کم کم دارد سیر نزولی خود را طی می کند و بسیاری از جوانان در گیرو دار مراسم عروسی ، خرید و بجا آوردن رسم و رسوم های قبل از آن هستند. این دوران حساس که از نامزدی تا ازدواج را شامل می شود ، بسیاری از زوجین در کنار خاطرات شیرین و به یادماندنی لحظات پراسترسی را هم تجربه می کنند. برای کاهش استرس و مدیریت اضطراب پیشنهاد می شود یوگا قبل از عروسی و مدیتیشن داشته باشید. به همین منظور یوگانی ها چند حرکت مهم که موجب افزایش تمرکز و آرامش ذهنی می شود را پیشنهاد داده اند که شما را دعوت میکنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

قراردادن پایه ها روی دیوار در یوگا قبل از عروسی

این حرکت تمامی خستگی را از جسم و ذهن خارج می کند . باتوجه به آنکه قبل از عروسی دوندگی های بسیار جهت تدارک هرچه بهتر مراسم  برای عروس زیاد است ، لذا انجام این حرکت موجب رفع خستگی و آرامش ذهن می شود.

حرکت دلفین در یوگا قبل از عروسی

حرکت دلفین در واقع برعکس حرکت سگ سرپایین است. این حرکت یوگا قبل از عروسی به سیستم عصبی شما کمک می کند تا در حالت تعادل و آرامش قرار گیرد و هر نوع فشار جسمی و روحی را می رهاند. در واقع با این حرکت اجازه رهایی به جسم و ذهن خود می دهد تا تمامی انرژی های منفی و خستگی ها از جسم و روح شما آزاد و مملو از عشق و نشاط شود.

حرکت کوه در یوگا قبل از عروسی

یکی از ساده ترین حرکت های یوگا قبل از جشن عروسی است. البته مدل دیگری از این حرکت وجود دارد که دست ها را در راستای بدن به سمت بالا (آسمان ) می کشید. در این حرکت ستون فقرات باید صافت و محکم در راستای بدن قرار گیرد . انگشت های شصت پا در نزدیک هم و پاشنه ها کمی دورتر از هم قرار بگیرند. چشمان خود را ببندید ، روی انقباض ماهیچه ها تمرکز کنید . از مچ پا تا شکم را آرام آرام منقبض کنید، شکم را بسمت داخل و بالا منقبض کنید ، یادتان نرود در این حالت نباید به افکار منفی و خستگی های جسمی و روحی فکر کنید تماما روی اندام خود متمرکز شوید. در این حالت 30 الی 60 ثانیه بمانید و سه بار تکرار کنید. این حرکت یوگا قبل از عروسی موجب دفع انرژی های منفی ، دفع خستگی ها ، افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس و افزایش تمرکز می شود.

حرکت پیچش هلالی

حرکت پیچش هلالی بعنوان یکی از مجموعه حرکت های پیچش یوگا قبل از عروسی است که موجب دفع سموم و انرژی ها منفی شده و کمک می کند تا تمامی درگیری ها و پیچیدگی های ذهنی را با شادی جایگزین کنید. از لحاظ فیزیکی نیز این حرکت به باریک شدن کمر و منعطف شدن ستون فقرات کمک می کند.

حرکت درخت

در این حرکت یوگا قبل از عروسی ، عروس خانم باید پوزیشن کوه را به خود بگیرد، پای چپ رو بلند کنین و کف پا رو زیر زانوی راست فشار بدین، می توانید، کف پا رو به مانند تصویر به ران فشار بدین.30 الی 60 ثانیه در این وضعیت بمانید و سپس همین حرکت را برای پای چپ انجام دهید. این حرکت موجب تقویت عضلات ران و ساق پا شده و کمک میکنه تا به راحتی تعادل خود را حفظ کنید.

حرکت قایق نیمه

این حرکت موجب تقویت عضلات باسن و شکم می شود .عروس خانم با انجام حرکت قایق نیمه یوگا قیل از عروسی ، می تواند قدرتمندانه به مرکز اصلی بدن خود متصل شده و قدرت درونی خود را حس کند. از آنجا که این حرکت تاثیر بسیاری بر روی شکم دارد، تکرار آن موجب صاف شدن شکم می شود.

کافیست در این حرکت روی زمین نشسته ،  پاها را جمع کرده و کمر خود را صاف نگه دارید، به آرامی پاهای خود را بسمت جلو بکشید ، همزمان دستان خود را در راستای بدن و موازی زمین به سمت جلو بکشید ، کمر صاف و به آرامی نفس بکشید.

حرکت ملخ

حرکت ملخ یکی از مهمترین حرکات در زیباسازی استایل فیزیکی عروس خانم هاست . این حرکت یوگا قبل از عروسی موجب می شود تا اندام پایین ستون فقرات درگیر شده و ماهیچه های پشت و کمر بشدت تقویت شوند. برای انجام این حرکت روی شکم دراز بکشید ، دستها را در کنار بدن قرار دهید.

به آرامی سینه رو به سمت جلو بلند کنین، و درحالیکه با چشم ها به جلو و پایین نگاه می کنید ، مراقب باشید تا گردن و بدن در یک راستا باشن و آسیب نبینن و دست ها رو از پشت بدن به بالا ببرین،

شانه ها باید در یک راستا بلند شده باشن

نوک انگشتان پا هم باید به صورت صاف و کشیده پشت سر قرار گیرند.

این حرکت رو می تونین 10 ثانیه نگه دارین و 3 بار انجامش بدین.

نتیجه گیری

دوران آماده سازی برای مراسم عروسی یکی از دوران جذاب و در عین حال پرتنش برای عروس خانم هاست. در این دوران بدلیل فشار عصبی و خستگی های جسمی ممکن است عواقب ناخوشایندی مانند افزایش وزن بدن ، اسپاسم عضلانی و حتی ایجاد اختلال در فشارخون را بهمراه آورد . عروس خانم ها بهتر است روزانه زمانی را برای آرامش روح و جسم خود اختصاص دهند . یوگا قبل از عروسی میتواند به آرامسازی ذهن ، افزایش اعتماد به نفس ، افزایش تمرکز ، مدیریت استرس و در نهایت به زیباسازی اندام کمک بسیاری کند.

تجربیات خود با کودکانتان در حین یوگا را در کادر پایین (دیدگاه) با ما به اشتراک بگذارید.

در صورتیکه تمایل به انجام تمرینات یوگا در منزل دارید ، به راحتی میتوانید از آموزش  یوگا که در سایت و اپلیکیشن یوگان ارائه شده است ، استفاده کنید و از فواید این ورزش در سلامتی جسم و ذهن خود بهره مند شوید . همچنین در صورت تمایل می توانید DVD های آموزش یوگا را نیز تهیه کنید.

بدود دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید