• ورود
 • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

خود هیپنوتیزم و دگر هیپنوتیزم

خود هیپنوتیزم و دگر هیپنوتیزم دو روش کاربردی برای وارد شدن به خلسه هیپنوتیزم میباشد. خود هیپنوتیزم به معنای استفاده از تکنیک ها و مهارت هایی است که میتوان آنها را آموخت و به وسیله آن وارد خلسه هیپنوتیزمی شد و دگر هیپنوتیزم به معنای پیاده سازی تکنیک ها توسط فرد دیگر میباشد.

تفاوت اصلی این دو نوع روش در کاربردها و اهدافیست که بواسطه هیپنوتیزم بوجود می آیند. اگر هدف ما افزایش تواناییهای ذهن مانند افزایش حافظه, کاهش استرس, سر درد, افزایش هوش, درمان بی خوابی و بد خوابی, کاهش و افزایش وزن, افزایش اعتماد به نفس و غیره باشد میتوانیم به تمام این اهداف با یادگیری خود هیپنوتیزم برسیم.

اما اگر هدف از هیپنوتیزم درمان آسیب ها و بیماریهایی است که در ذهن وجود دارد یا توسط ذهن ایجاد شده است بایستی هیپنوتیزم توسط متخصص و فرد متبحر باشد که بتواند زمانی که شخص وارد خلسه هیپنوتیزمی شد, تلقینات و فرمانهای لازم در راستای درمان را وارد ذهن شخص کند. اینها تفاوت اصلی استفاده از خود هیپنوتیزم و دگر هیپنوتیزم است. لازم به ذکر است که دگر هیپنوتیزم بایستی توسط متخصص مانند پزشک و یا روانشناس انجام شود.

نتیجه گیری کلی به این صورت است که اگر میخواهید در راستای افزایش تواناییهای ذهن از هیپنوتیزم استفاده کنید, نیاز به هیپنوتیزم شدن توسط شخص دیگری نیست و خودتان میتوانید با یادگیری آموزشها و تکنیک ها, مهارت لازم را به دست بیاورید. در سایت یوگان ما آموزشهای لازم را در خصوص یادگیری تکنیک های خودهیپنوتیزم بصورت آنلاین آموزش میدهیم تا بتوانید بصورت کاربردی از آنها استفاده نمایید.

بیشتر ببینید
یوگا در خانه

در راستای استفاده بهتر از تکنیک های خود هیپنوتیزم و وارد شدن به خلسه هیپنوتیزمی میتوانید از تکنیک های مدیتیشن و یا آساناهای یوگا استفاده کنید. دوره های آموزش آنلاین یوگا نیز میتواند در این راستا مفید باشد.

برای دیدن فیلمها و آموزش های بیشتر, میتوانید ما را در سایت آپارات دنبال کنید.

نویسنده: حمید کاظمی – عضو انجمن هیپنوتیزم آمریکا

0 پاسخ به "خود هیپنوتیزم و دگر هیپنوتیزم"

  ارسال یک پیام

  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  logo-samandehi

  نماد اعتماد الکترونیک

  فرم اشتراک

  سامانه آموزش آنلاین یوگان در راستای آموزش ورزش یوگا بصورت مجازی از سطح مبتدی تا قهرمانی در تمامی رده های سنی و همینطور ارائه پکیج های تخصصی یوگا و روانشاسی راه اندازی شده است. کادر آموزشی یوگان از اساتید و مربیان با تجربه کشور که دارای مدارک رسمی مربیگری از فدراسیون یوگا ایران، روانشناسی و همینطور دارای مدارک بین المللی میباشند تشکیل شده است تا بتوانیم آموزشهای استاندارد را در اختیار کاربران قرار دهیم. تلاش ما بر این است که مطالب مفید و تخصصی را به صورت کامل و کاربردی در اختیار شما عزیزان فارسی زبان قرار دهیم تا از تجربیات و دانسته های مربیان ما به صورت آنلاین بهره مند شوید.
  کلیه حقوق سایت محفوظ میباشد.