مقدمات آماده سازی یوگا در قرنطینه

آیا می دانستید که در ایام قرنطینه هم می تونید به مانند گذشته یوگا انجام بدین و وضعیتتون از کسالت و خمودگی به شادابی و سرحالی تغییر بدین؟ یوگا ورزشی است که باید بطور منظم و مرتب انجام شود تا نتایج آن بر روی بدن و ذهن حاصل شود ، باتوجه به وضعیتی کهدر کل جهان رخ داده بابت شدت شیوع ویروس کرونا ، زمان باز شدن باشگاه ها و مراکز ورزشی مشخص نیست و این موضوع نباید منجر به آن شود که ما از ورزش روح و جسممان غافل بمانیم.  چرا که این ایام می تواند فرصت مناسبی باشد تا با تمرکز بیشتری به تمرینات یوگای خود بپردازیم تا ضمن حفظ سلامتی بدن ، استرس و انرژی های منفی که در این دوران ممکن است به سراغ ما بیاید را از خود دور سازیم.

ممکن است بسیاری از شما با خود فکر کنید که ورزش یوگا فقط در محیط باشگاه آن هم با حضور مربی امکان پذیر است اما ما میخواهیم به شما بگوییم که انجام تمرینات یوگا در همه جا ممکن است ، یوگا در خانه ، یوگا در محل کار و حتی یوگا در دوران بارداری هم امکانپذیر بوده . کافی است اولا اراده کنید و دوما مقدمات آنرا فراهم کنید

می خواهید بدانید مقدمات یوگا چیست ؟ پس به خواندن این مقاله ادامه دهید.

اصول انجام تمرینات یوگا در ایام قرنطینه

تشک یوگا

یک تشک نازک برای شروع بسیار مناسب است. آیا واقعا تشک یوگا ضروری است ؟ البته که نه ! نیازی به خرید تشک یوگا نیست بلکه شما با یک روش خانگی می توانید تشک یوگا درست کنید . به این صورت که می توانید یک مشمای بزرگ را از پهنا باز کنید و کف اتاق یا کفپوش پهن کنید سپس روی آن چند تا (مثلا ۲تا) پارچه روی آن بیندازید تا نقش تشک یوگا را برای شما ایفا کند.  به همین سادگی توانستید یک تشک ارزان و راحت یوگا درست کنید.

Depositphotos 222171912 xl 2015 e1559841472681 960x640 1 - مقدمات آماده سازی یوگا در قرنطینه

لباس های یوگا برای تمرین یوگا در ایام قرنطینه

لباس یوگا باید راحت و مناسب بدن شما باشد تا در زمانیکه یوگا انجام میدهید بدن شما احساس ناراحتی نکند در واقع لباس شما نباید به گونه ای باشد که حین ورزش شما را از انجام برخی حرکات باز دارد و محدود کننده باشد  به همین علت بهتر است از لباسی استفاده کنید که اولا منعطف بوده و از جنس خوبی برخوردار باشد. متداول است که از تاپ و شلوار برای یوگا استفاده می شود . البته اگر شخصی با لباس باز مشکل دارد می تواند از تیشرت و یا تاپی که جلوی آن بسته است استفاده کند. اما شلوار بهتر است زیاد گشاد نباشد از شورت های ورزشی هم می شود در یوگا استفاده کرد. بعبارتی لباس یوگا باید فیت بدن باشد به گونه ای که اجازه انجام ورزش ها را به شما بدهد.

بیشتر بدانید  یوگا در دوران بارداری؛ چند حرکت یوگای بارداری

همچنین استفاده از رنگ هایی که مطابق سلیقه شماست می تواند به شما انگیزه خوب ورزش کردن را بدهد.

زمان مشخصی را برای انجام تمرینات یوگا در قرنطینه قراردهید

از صبح که از خواب بلند می شوید یک برنامه منظم برای کارهای خودتان بچینید و یوگا در یک زمان مشخص قرار دهید. بدون شک داشتن یک برنامه منظم و مشخص می تواند ضمن انجام همه کارها به شما انگیزه و نشاط بخشد مخصوصا آنکه در برنامه شما ورزش قراردارد و انجام منظم یوگا در طول هفته خمودگی را از شما دور می سازد. قطعا دوساعت در طول روز یوگا انجام دادن وقتی از برنامه های روزانه شما نمی گیرد.همچنین بهتر است یوگا در جلوی پنجره یا جایی که نور خورشید به داخل منزل می تابد انجام شود. در صورتیکه منزل شما حیاط دار هست و یا بالکنی دارید که فضا و موقعیت مناسب برای انجام یوگا را دارد بهترین گزینه برای انجام یوگا می باشد.

تمرینات یوگا را پیوسته و مکرر انجام دهید

ورزش یوگا نیز مانند تمامی ورزش ها با یکبار انجام دادن نتیجه مطلوب را حاصل نمی کند. پس بهتر است برای این ورزش در طول هفته ۲ یا ۳ روز زمان در نظر بگیرید و بطور پیوسته و مکرر آنرا انجام دهید . مدیتیشن و حرکات یوگا بصورت پیوسته و مکرر ضمن آنکه ذهن شما را از انرژی ها منفی رها و آسوده می کند به سلامت جسم شما نیز کمک شایانی دارد. برای انجام تمرینات پیوسته یوگا می توانید از سبک های یوگا که در مقالات قبلی به آن پرداخته ایم کمک بگیرید و یا اگر با مشکل کمردرد مواجه هستید حتما مقاله مربوط به گودی کمر را بخوانید و سپس یوگا را انجام دهید.

Depositphotos 108520056 l 2015 e1553542818512 1024x481 1 - مقدمات آماده سازی یوگا در قرنطینه

دوره های آنلاین آموزش یوگا در منزل را امتحان کنید.

از آنجا که در دوران قرنطینه به سر می بریم و بر همه ما واجب است که در خانه بمانیم ؛ لذا امکان حضور ما در باشگاه و مراکز ورزشی مقدور نمی باشد ، پس برای اینکه یوگا انجام دهیم چه کنیم؟ می توانید از مقالاتی که در سایت یوگان قرارداده شده استفاده کنید. همچنین یوگان برای شما عزیزان دوره های آنلاینی را ترتیب داده است که شما می توانید با کمک بهترین مربی های فدراسیون یوگا در مجموعه یوگان از انواع آموزش های یوگا بصورت آنلاین و در منزل بهره مند شوید. دوره های آموزش یوگا در منزل مجموعه یوگان با در نظر گرفتن سن و جنس DVD  آموزشی به همراه دوره های مرتبط با آرامش‌سازی ، ریلکسیشن ، مدیتیشن و هیپنوتیزم را در اختیار شما بزرگواران قرار میدهد.

بیشتر بدانید  یوگا چطور می تواند خواب بهتری به شما هدیه دهد؟

منبع

در صورتیکه تمایل به انجام تمرینات یوگا در منزل دارید ، به راحتی میتوانید از آموزش های آنلاین یوگا که در سایت و اپلیکیشن یوگان ارائه شده است ، استفاده کنید و از فواید این ورزش در سلامتی جسم و ذهن خود بهره مند شوید . همچنین در صورت تمایل می توانید DVD های آموزش یوگا در خانه را نیز تهیه کنید.

0 پاسخ به "مقدمات آماده سازی یوگا در قرنطینه"

ارسال یک پیام

کلیه حقوق سایت محفوظ میباشد.