معرفی پکیج ها

پکیج جامع یوگا در خانه

پکیج جامع یوگا در خانه شامل سه دوره آموزش یوگا مقدماتی، یوگا متوسطه و رها سازی (مدیتیشن) می باشد و مناسب برای افرادی است که میخواهند یوگا را بصورت روزانه شروع کنند و برای افزایش سطح سلامت جسم و ذهن خود از آن بهره مند گردند. این پکیج دارای جلسه تمرینی کامل برای آماده سازی بدن جهت شروع یوگا و تمرینات کامل یوگا سطح مقدماتی و متوسطه و تمرینات کامل رهاسازی بدن به همراه سیکل های گرم کردن بدن , سلام بر خورشید مقدماتی و پیشرفته و شاواسانا می باشد که برای تمامی افراد و کلیه گروه های سنی حتی سالمندان و افرادی که تازه یوگا را شروع کرده اند، با هر شرایط جسمی به شرطی که تحت درمان خاصی نباشند، قابل استفاده میباشد.

برای آشنایی با محتویات پکیج جامع یوگا در خانه میتوانید در ادامه به توضیحات دوره های یوگا مقدماتی و یوگا متوسطه و رهاسازی مراجعه نمایید

 

 

یوگا مقدماتی

1 - معرفی پکیج ها
پخش ویدیو

آموزش یوگا مقدماتی برای افراد مبتدی و کسانی که تازه میخواهند یوگا را شروع کنند و در سطح مبتدی و مقدماتی انجام دهند طراحی شده است. این دوره دارای جلسه تمرینی کامل برای آماده سازی بدن جهت شروع یوگا و تمرینات کامل یوگا سطح مقدماتی همراه با سیکل های گرم کردن بدن , سلام بر خورشید مقدماتی و شاواسانا می باشد که برای تمامی افراد و کلیه گروه های سنی حتی سالمندان و افرادی که تازه یوگا را شروع کرده اند، با هر شرایط جسمی به شرطی که تحت درمان خاصی نباشند، قابل استفاده میباشد.

طراحی دوره آموزش یوگا مقدماتی باعث ایجاد آرامش و رها سازی تنش ها میشود. تاثیر فشارها و تنش های روزمره که با آنها مواجه هستیم روی ماهیچه ها و اندامهای ما تاثیر گذاشته که با رهاسازی بدن از تنشها، از بوجود آمدن بیماریهای روان تنی جلوگیری میشود و ذهن نیز به آرامش میرسد. انجام این حرکات موجب کاهش تپش قلب تا حد مناسب شده و بعد از آن احساس آرامش و راحتی خاصی خواهید کرد و همچنین با تعادل سازی در کارکرد سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیک باعث ایجاد هوشیاری و ثبات در افکار میشود. انجام این دوره در درمان مشکلات ساده مهره ها یا مفاصل، اختلالات فیزیولوژی، کاهش اضطراب و افسردگی کمک میکند.

 

یوگا متوسطه

2 - معرفی پکیج ها
پخش ویدیو

آموزش یوگا متوسطه شامل جلسات تمرینی کامل میباشد که برای افرادی که دوره یوگا روزانه مقدماتی را پشت سر گذاشته اند و یا قبلا یوگا کرده اند طراحی شده است. جلسات تمرینی دوره شامل سیکل های اصلی یوگا روزانه همراه با سیکل های گرم کردن بدن , سلام بر خورشید پیشرفته و شاواسانا می باشد که برای تمامی افراد و کلیه گروه های سنی قابل استفاده است. در دوره مقدماتی بدن را برای انجام آساناهای یوگا با حرکات آماده سازی و ارتوپدی آماده کردید و در این دوره آساناهای سطح متوسطه یوگا را بصورت سیکل های تهیه شده انجام می دهید و برای آساناهای پیشرفته یوگا آماده میشوید.

سیکل های دوره آموزش یوگا متوسطه باعث افزایش قدرت، استقامت و انعطاف در بدن شده و تاثیر آساناهای یوگا را بیشتر و عمیق تر میکند و هرچه میزان مکث و دقت در حرکات بیشتر باشد، تاثیر آنها نیز عمیق تر خواهد بود. این سیکل ها کارکرد غدد درون ریز و سیستم عصبی را نیز تنظیم میکند. طراحی این دوره بر مبنای افزایش سلامتی جسم و روان و کاهش میزان افسردگی، اضطراب، تنش و استرس میباشد که بعد از اتمام دوره بایستی به آرامش نسبی، کاهش درد های فیزیکی و تنظیم تر شدن وزن بدن خود برسید. برای انجام آساناهای یوگا می بایست که بدن را هوشیار ، متابولیسم بدن را تنظیم و مفاصل و ماهیچه ها را به کار انداخت که دستیابی به این منظور ، با انجام این دوره امکان پذیر است.

یوگا پیشرفته

3 - معرفی پکیج ها
پخش ویدیو

آموزش یوگا پیشرفته شامل جلسات تمرینی کامل میباشد که برای افرادی که دوره یوگا روزانه متوسطه را پشت سر گذاشته اند و یا قبلا یوگا کرده اند طراحی شده است. جلسات تمرینی دوره شامل تمرینات کامل آماده سازی بدن برای یوگا پیشرفته و تمرینات اصلی از سیکل های پیشرفته همراه با سیکل های گرم کردن بدن , سلام بر خورشید قدرتی و شاواسانا می باشد. در این دوره آساناهای دوره مقدماتی و متوسطه به صورت کامل تر و با کشش و انقباض شدیدتر و با مکث بیشتر قابل انجام می باشد. با گذراندن این دوره متابولیسم بدن در وضعیت تعادل قرار گرفته و کارکرد غدد درون ریز تنظیم میگردد. افزایش آرامش و تمرکز از دستاوردهای اصلی این دوره میباشد.

 

پرانایاما

7 - معرفی پکیج ها
پخش ویدیو

آموزش یوگا پرانایاما شامل تنفس ، مودرا ، سیکل و تمرینات کامل در زمینه علم پرانایاما در سطوح مقدماتی , متوسطه و پیشرفته میباشد. علم پرانایاما یا علم تنفس به عنوان یک بخش خیلی مهم و گسترده در یوگا معرفی میشود و از لحاظ جسمانی به تنفس و دریافت اکسیژن، انتقال آن به ریه، به جریان انداختن آن در کل سلول های بدن و خارج نمودن دی اکسید کربن از بدن مربوط میشود. اما این علم فقط در خصوص تنفس نیست بلکه در یوگا اعتقاد بر این است که زنده بودن و زندگی کردن احتیاج به نیروی حیات دارد و این انرژی به عنوان پرانا از محیط دریافت و همراه با تنفس این انرژی وارد بدن شده و استفاده میشود. پرانا در طبیعت به رنگ آبی مشاهده میشود و هر جایی که تجمع این رنگ بیشتر باشد، انرژی پرانا بیشری نیز وجود دارد. در محیط شهر و جاهایی که این انرژی کمتر وجود دارد میتوانیم بوسیله تکنیک ها و تمریناتی که در این دوره قرار داده شده، انرژی پرانا بیشتری را جذب و زندگی سالمتر و بهتری داشته باشیم.

دوره آموزش پرانایاما از تنفس های مهم و اصلی پرانایاما و مودراها تشکیل شده که با استفاده از آنها در کنار آساناهای یوگا باعث بهره مندی بیشتر از فوائد یوگا و تاثیرات آن در زندگی خواهیم بود و باعث متعادل کردن انرژی های بدن و ایجاد تغییرات عمده جسمی و ذهنی خواهد شد.

افزایش انعطاف پذیری و قدرت

8 - معرفی پکیج ها
پخش ویدیو
888888 2222 - معرفی پکیج ها
پخش ویدیو

آموزش یوگا افزایش انعطاف پذیری و قدرت شامل سیکل های آموزشی از آساناهای اصلی یوگا در جهت افزایش انعطاف پذیری بدن میباشد. در طی زمان طول ماهیچه های انسان کوتاه میشود و این میزان در کسانی که ورزشهای قدرتی و حجیم کننده ماهیچه انجام میدهند بیشتر است. نیروی جاذبه بدن را به سمت زمین میکشد و در کوتاه شدن طول عضلات تاثیر زیادی دارد. سیکل هایی که در این دوره ارائه شده باعث افزایش انعطاف پذیری بدن، افزایش طول ماهیچه ها و حالت ارتجاعی آنها میشود که در حفظ اسکلت بندی بدن کاربرد دارد. انعطاف پذیری مفاصل و افزایش دامنه حرکت آنها در جلوگیری از آرتروز، نرم شدن و دردهای مفاصل موثر است. کسانی که مشکلات ضعیف مفصلی و اسپاسم های ماهیچه ای دارند، در سطح متوسطه به بالا نیاز است که افزایش قدرت و انعطاف لازم را داشته باشند.

 

دوره آموزش یوگا افزایش انعطاف پذیری و قدرت همچنین از سیکل ها و آساناهای اصلی یوگا جهت افزایش استقامت و قدرت بدن برای انجام آساناهای سخت یوگا طراحی شده است که علاوه بر انعطاف به قدرت و استقامت نیز احتیاج دارند. حرکت چاتورانگا دانداسانا، یک حرکت قدرتی و استقامتی است که با انجام آن بدن برای حرکات قدرتی و آساناهای پیشرفته یوگا آماده میشود. انجام دادن این حرکات نیاز به آماده سازی ماهیچه ها، مفاصل و اندامهای داخل شکم و لگن دارد. ضمن اینکه فیله های کمر هم باید توانایی بالایی داشته باشد تا کمر گود نشود و به مهره های آن فشار اضافه وارد نگردد. با ایجاد قدرت و استقامت در ماهیچه ها, مفاصل و مهره های بدن آمادگی انجام حرکات قدرتی یوگا و ورزش های دیگر را بدست می آورد و تمرین مداوم و بدون فشار باعث میشود که بدون آسیب دیدگی به توانایی لازم دست یابید.

کمک درمانی و حرکات اصلاحی

10 1 - معرفی پکیج ها
پخش ویدیو
10 2 - معرفی پکیج ها
پخش ویدیو

آموزش یوگا کمک درمانی و حرکات اصلاحی برای کلیه قسمتهای مختلف بدن، حرکات و سیکلهای اختصاصی از آساناهای اصلی یوگا در جهت درمان و اصلاح مشکلات جسمانی تهیه شده است که برای خشکی مفاصل و مهره ها و همینطور اسپاسم های ماهیچه ای نیز کاربرد دارد و بایستی به شکل درست و با تکنیک و اصول صحیح انجام شود. حرکات هر قسمت از بدن، روی قسمتهای دیگر نیز تاثیر خواهد گذاشت اما با تمرکز ذهن روی ناحیه آسیب دیده، میزان تاثیر آن را بصورت اختصاصی در آن ناحیه بیشتر میشود. این حرکات تاثیر اصلاحی داشته و هر کسی میتواند به تنهایی و بدون نیاز به ابزار خاص تمامی آنها را به راحتی انجام دهد. کلیه سیکل ها شامل حرکات ارتوپدی و فیزیوتراپی هستند و همراه با آساناهای یوگا تکمیل شده اند و انجام آنها بایستی بدون مکث و به تعداد تعیین شده انجام شود. اما اگر در زمینه حرکات اصلاحی و درمانی بخواهیم استفاده کنیم بایستی فواصل بین تمرینها منظم باشد.تمرینات کمک درمانی و اصلاحی به قسمتهای مختلف بدن شامل دست، کتف، شانه، گردن، ستون فقرات، کمر، زانو و آرتروز میپردازد.

 

در دوره آموزش یوگا کمک درمانی و حرکات اصلاحی، تمرین کامل کریا پاکسازی گوارش شامل قرار داده شده که در این تمرین، سم زدایی بدن از سمومی که بر اثر تغذیه نادرست جمع شده است به وسیله آساناهای یوگا و برنامه ارائه شده که در زمان خاص انجام میشود باعث تصفیه کامل سیستم گوارش می گردد. تاثیر این سموم هم روی سلامت جسم و هم روی کارکرد ذهن تاثیر دارد که خیلی از مشکلات مرتبط با افسردگی بر اثر انباشته شدن سموم در بدن و همینطور مشکلات فیزیکی مانند گوارش می باشد. این برنامه تاثیر زیادی در افزایش انرژی های بدن داشته و هم روی جسم و هم ذهن تاثیر می گذارد.

مدت زمان دوره پاکسازی گوارش ۱۴ روز می باشد که با اثر مغناطیس ماه روی زمین هماهنگ شده. انرژی ماه قمری با کره ماه هماهنگ بوده و در نتیجه باید زمان انجام این تمرین با تقویم قمری هماهنگ باشد. تاریخ دقیق شروع این دوره باید در روز ۸ ماه قمری و پایان آن باید روز ۲۱ باشد. ۷ روز اول این سیکل به صورت مستقیم و بالارونده و هفت روز دوم آن کند کننده و پایین رونده است. در شب چهاردهم که ماه کامل است و انرژی ماه روی زمین به میزان حداکثر می رسد نقطه اوج این دوره است. اگر این برنامه را هر ۶ ماه یکبار تکرار کنیم باعث تخلیه کامل سموم از بدن شده و در نتیجه بدن آماده بیمار شدن نمیگردد. زمان انجام حرکت ها بسیار مهم بوده و حتماً باید طبق برنامه انجام شود و همینطور با ديدگاه يوگا درباره خوراکی مناسب و انواع آن آشنا خواهید شد.

 

هماهنگ کننده ذهن و جسم

9 - معرفی پکیج ها
پخش ویدیو

آموزش یوگا کاهش استرس اضطراب و افسردگی شامل سیکل های طراحی شده از آساناهای اصلی یوگا جهت هماهنگ سازی ذهن و جسم و رفع مشکلات روان تنی می باشد. زندگی مدرن، کم تحرک و پر تنش امروزه و همینطور فشارهای روزمرگی باعث بوجود آمدن بیماریهای روان تنی در انسان میشود که منشا بسیاری از بیماریهای جسمی و روانی هستند. با افزایش سطح استرس و تغییرات شیمی در بدن، قسمتهایی که ضعیف تر هستند تخریب میشوند. با آسانا های ارائه شده در این دوره تغییرات شیمی بدن را به حالت بهینه میرسانیم و میتوانیم از آنها در درمان افسردگی های مزمن و روزمره، اضطراب بالا، استرس ها، اسپاسم های ماهیچه ای یا افزایش سطح انرژی در جسم و ذهن استفاده کنیم. سیکل تخصصی ارائه شده در این دوره برای کلیه افراد در گروه های سنی مختلف حتی کسانی که یوگا نمیکنند، قابل استفاده هستند و میتوانید آنها را به دفعات مورد نیاز تکرار کنید.تمرینات ارائه شده در این دوره شامل سیکل های اصلی از آساناهای یوگا به همراه تمرینات تنفس، رهاسازی و سلام بر خورشید میباشد که بصورت روزانه قابل استفاده می باشد.

دوره آموزش یوگا کاهش استرس اضطراب و افسردگی شامل سه برنامه تمرینی کامل جهت کاهش استرس و اضطراب , ضد افسردگی و افزایش انرژی روزانه بدن می باشد و میتوانید این دوره را به تنهایی و یا همراه با دوره های یوگا روزانه سطح مقدماتی, متوسطه و یا پیشرفته انجام دهید تا نتیجه سریعتر و بهتر بگیرید, همچنین دوره آموزشی رهاسازی و مدیتیشن نیز شامل تمرینات تخصصی جهت افزایش آرامش و کاهش استرس میباشد که همراه با این دوره قابل استفاده است.

 

حرکات مرجع یوگا

6 1 - معرفی پکیج ها
پخش ویدیو
6 2 - معرفی پکیج ها
پخش ویدیو
6 3 - معرفی پکیج ها
پخش ویدیو

آموزش حرکات مرجع یوگا به آموزش آساناهای اصلی یوگا در سطوح مقدماتی , متوسطه و پیشرفته همراه با جزییات کامل میپردازد و نحوه صحیح انجام آنها را بصورت کامل طی فیلم های آموزشی فرا میگیرید. آساناهایی که انجام آنها نیاز به آماده سازی بدن دارد بصورت مجزا دارای فیلم مربوط به آمادگی حرکت نیز میباشند. هر آسانا دارای توضیحات کامل در خصوص نحوه انجام آن، فوائد، محدودیت ها و خصوصیات ها میباشند.

استفاده از این آموزشها شما را با انجام صحیح هر آسانا آشنا میکند و میتوانید آنها را بصورت تکی و یا بصورت سیکل که در دوره آموزشی یوگا روزانه و یا بقیه دوره های مرتبط ارائه شده است، استفاده کنید و یا کسانی که میخواهند یوگا را بصورت تخصصی یاد بگیرند و یا آموزش دهند میتوانند از این دوره استفاده کنند.

 

رهاسازی و مدیتیشن

5 3 - معرفی پکیج ها
پخش ویدیو

آموزش یوگا رهاسازی بدن و مدیتیشن شامل تمرینات کامل جهت رها سازی بدن و ایجاد آرامش میباشد که از تمرین تنفس شکمی برای فعال سازی سیستم پارا سمپاتیک و آماده شدن برای رها سازی توسط تمرینات شاواسانا استفاده شده است. از تکنیک های رهاسازی با هدف کاهش استرس، تپش قلب، اضطراب، تنظیم وضعیت خواب، تنش زدایی و افزایش انرژی در بدن بهره میبریم. در تمرینات شاواسانا (رها سازی) به اعضای مختلف بدن فرمان رها سازی داده و باعث ارتباط عمیق بین جسم و ذهن میشویم تا به قسمت های مختلف بدن آموزش دهیم که پیام های ذهن را در جسم بپذیرد تا بتوانیم نتیجه آنرا در زندگی روزمره ببینیم.

در دوره آموزش یوگا رهاسازی بدن و مدیتیشن، تمرین تنفس شکمی و سه نوع تمرین شاواسانا، بصورت فعال برای کسانی که قادر به رهاسازی نیستند و بصورت غیر فعال و پیشرفته برای استفاده روزمره قرار داده شده است. انجام مرتب تمرینات شاواسانا بعد از آساناهای یوگا باعث چندین برابر شدن تاثیرات آن میشود و همینطور انجام آن قبل از خواب نقش موثری در وارد شدن به خواب عمیق و رفع مشکلات بد خوابی و کم خوابی دارد. مدت زمان انجام شاواسانا حدود ۱۰ الی ۲۰ دقیقه میباشد که در صورت صحیح انجام شدن میتواند به اندازه ۸ ساعت خواب مفید موثر واقع شود. تمرین آرام سازی بدن و نور آبی نیز در این دوره ارائه شده است.

یوگا قهرمانی و آکرویوگا

12 2 - معرفی پکیج ها
پخش ویدیو
12 1 1 - معرفی پکیج ها
پخش ویدیو

آموزش یوگا قهرمانی و آکرویوگا به آموزش آسانای ترکیبی یوگا در سطح قهرمانی همراه با جزییات کامل و نحوه انجام حرکات شامل آساناهای قدرتی, استقامتی و تعادلی میپردازد که بصورت ترکیبی به کار برده شده اند. استفاده از این حرکات سخت بوده و برای افرادی که میخواهند بصورت حرفه ای و یا برای قهرمانی یوگا را دنبال کنند مناسب میباشند و برای انجام این حرکات بدن نباید دچار مشکلات فیزیکی یا محدودیت باشد. دوره های حرکات مرجع مقدماتی تا پیشرفته به عنوان پیش نیاز برای استفاده از این دوره می باشند. 

در دوره آموزش یوگا قهرمانی و آکرویوگا، حرکات آکرویوگا به این صورت است که یک نفر به عنوان ستون برای اجرای نفر دیگر آماده شده و در وضعیت ثابت قرار میگیرد و نفر دیگر روی او حرکات را اجرا میکند که در این حالت یک یا چند حرکت بصورت ترکیبی میتواند انجام شود. از آکرویوگا در یوگا نمایشی, قهرمانی و در رشته آکروباتیک استفاده میشود. در این رشته همه افراد نیاز به قدرت و انعطاف لازم برای انجام حرکات دارند و برای انجام این سیکل ها, انجام حرکات گرم کننده بدن برای هر دو نفره الزامی میباشد.

میتوانید از طریق واتس اپ با کارشناسان ما در ارتباط باشید و یا کافیست عدد ۱ را به سامانه ۱۰۰۰۲۱۲۲۶۳۲۰۰۲ پیامک کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

کلیه حقوق سایت محفوظ میباشد.