• ورود
 • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

 

این دوره شامل 14 تنفس، مودرا، سیکل و تمرین های آماده سازی بدن در زمینه علم پرانایاما در سطح مقدماتی میباشد. علم پرانایاما یا علم تنفس به عنوان یک بخش خیلی مهم و گسترده در یوگا معرفی میشود و از لحاظ جسمانی به تنفس و دریافت اکسیژن، انتقال آن به ریه، به جریان انداختن آن در کل سلول های بدن و خارج نمودن دی اکسد کربن از بدن مربوط میشود. اما این علم فقط در خصوص تنفس نیست بلکه در یوگا اعتقاد بر این است که زنده بودن و زندگی کردن احتیاج به نیروی حیات دارد و این انرژی به عنوان پرانا از محیط دریافت شده و همراه با تنفس این انرژی وارد بدن شده و استفاده میشود. پرانا در طبیعت به رنگ آبی مشاهده میشود و هر جایی که تجمع این رنگ بیشتر باشد، انرژی پرانا بیشری نیز وجود دارد. در محیط شهر و جاهایی که این انرژی کمتر وجود دارد میتوانیم بوسیله تکنیک ها و تمریناتی که در این دوره قرار داده شده، انرژی پرانا بیشتری را جذب و زندگی سالمتر و بهتری داشته باشیم.

این دوره از تنفس های مهم و اصلی پرانایاما و مودراها تشکیل شده که استفاده از آنها در کنار آساناهای یوگا باعث بهره مندی بیشتر از فوائد یوگا و تاثیرات آن در زندگی خواهیم بود. و همینطور انجام تمرینهای ذهنی و یوگانیدرا به همراه پرانایاما به صورت همزمان باعث متعادل کردن انرژی های بدن و ایجاد تغییرات عمده جسمی و ذهنی خواهد شد. سیکل تنفس ضد اضطراب نیز در انتهای دوره با برنامه تمرینی جهت استفاده از تنفس ها و مودراها بصورت کابردی قرار داده شده است.

 

همزمان با این دوره آموزشی میتوانید از سیکل سلام بر خورشید مقدماتی بصورت روزانه و رایگان نیز استفاده نمایید.

 

در صورت نیاز به مشاوره تخصصی یوگا ( رایگان ) در خصوص دوره فوق میتوانید از طریق سیستم پشتیبانی سایت با مربیان ما در ارتباط باشید.

یوگان

اولین سامانه آموزش آنلاین یوگا به زبان فارسی

 

 

برنامه درسی دوره

آشنایی با پرانایاما 00:30:00
آمادگی پرانایاما (5 حرکت) 00:12:00
تنفس سینه ای ( بین دنده ای ) 00:03:00
تنفس کاپالابهاتی (3حرکت) 00:06:00
تنفس دیافراگمی – شکمی (3حرکت) 00:07:00
موزون سازی تنفس 00:06:00
تنفس شیتالی 00:02:00
دیانا مودرا 00:04:00
گیانامودرا 00:03:00
چین مودرا 00:04:00
سمپوتی مودرا 00:02:00
ناماسکارا مودرا 00:05:00
تنفس ضد اضطراب 00:03:00
جملات تلقینی مثبت 00:03:00
برنامه تمرینی 1 ماه

نقد و بررسی دوره

5

5
1 امتیاز
 • 5 ستاره1
 • 4 ستاره0
 • 3 ستاره0
 • 2 ستاره0
 • 1 ستاره0
 1. مشاوره و راهنمایی

  5

  در صورت نیاز به مشاوره (رایگان) در خصوص دوره های آموزشی میتوانید از طریق سیستم پشتیبانی با مربیان ما در ارتباط باشید. لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای افزایش کیفیت آموزش ها ثبت کنید.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

logo-samandehi

نماد اعتماد الکترونیک

فرم اشتراک

سامانه آموزش آنلاین یوگان در راستای آموزش ورزش یوگا بصورت مجازی از سطح مبتدی تا قهرمانی در تمامی رده های سنی و همینطور ارائه پکیج های تخصصی یوگا و روانشاسی راه اندازی شده است. کادر آموزشی یوگان از اساتید و مربیان با تجربه کشور که دارای مدارک رسمی مربیگری از فدراسیون یوگا ایران، روانشناسی و همینطور دارای مدارک بین المللی میباشند تشکیل شده است تا بتوانیم آموزشهای استاندارد را در اختیار کاربران قرار دهیم. تلاش ما بر این است که مطالب مفید و تخصصی را به صورت کامل و کاربردی در اختیار شما عزیزان فارسی زبان قرار دهیم تا از تجربیات و دانسته های مربیان ما به صورت آنلاین بهره مند شوید.
کلیه حقوق سایت محفوظ میباشد.