• ورود
 • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

درحال بارگذاری...

 

این دوره شامل 14 تنفس، مودرا، سیکل و تمرین های آماده سازی بدن در زمینه علم پرانایاما در سطح مقدماتی میباشد. علم پرانایاما یا علم تنفس به عنوان یک بخش خیلی مهم و گسترده در یوگا معرفی میشود و از لحاظ جسمانی به تنفس و دریافت اکسیژن، انتقال آن به ریه، به جریان انداختن آن در کل سلول های بدن و خارج نمودن دی اکسد کربن از بدن مربوط میشود. اما این علم فقط در خصوص تنفس نیست بلکه در یوگا اعتقاد بر این است که زنده بودن و زندگی کردن احتیاج به نیروی حیات دارد و این انرژی به عنوان پرانا از محیط دریافت شده و همراه با تنفس این انرژی وارد بدن شده و استفاده میشود. پرانا در طبیعت به رنگ آبی مشاهده میشود و هر جایی که تجمع این رنگ بیشتر باشد، انرژی پرانا بیشری نیز وجود دارد. در محیط شهر و جاهایی که این انرژی کمتر وجود دارد میتوانیم بوسیله تکنیک ها و تمریناتی که در این دوره قرار داده شده، انرژی پرانا بیشتری را جذب و زندگی سالمتر و بهتری داشته باشیم.

این دوره از تنفس های مهم و اصلی پرانایاما و مودراها تشکیل شده که استفاده از آنها در کنار آساناهای یوگا باعث بهره مندی بیشتر از فوائد یوگا و تاثیرات آن در زندگی خواهیم بود. و همینطور انجام تمرینهای ذهنی و یوگانیدرا به همراه پرانایاما به صورت همزمان باعث متعادل کردن انرژی های بدن و ایجاد تغییرات عمده جسمی و ذهنی خواهد شد. سیکل تنفس ضد اضطراب نیز در انتهای دوره با برنامه تمرینی جهت استفاده از تنفس ها و مودراها بصورت کابردی قرار داده شده است.

در صورت نیاز به مشاوره تخصصی یوگا ( رایگان ) در خصوص دوره فوق میتوانید از طریق سیستم پشتیبانی سایت با مربیان ما در ارتباط باشید.

 

یوگان — اولین سامانه آموزش آنلاین یوگا به زبان فارسی

 

 

برنامه درسی دوره

آشنایی با پرانایاما 00:30:00
آمادگی پرانایاما (5 حرکت) 00:12:00
تنفس سینه ای ( بین دنده ای ) 00:03:00
تنفس کاپالابهاتی (3حرکت) 00:06:00
تنفس دیافراگمی – شکمی (3حرکت) 00:07:00
موزون سازی تنفس 00:06:00
تنفس شیتالی 00:02:00
دیانا مودرا 00:04:00
گیانامودرا 00:03:00
چین مودرا 00:04:00
سمپوتی مودرا 00:02:00
ناماسکارا مودرا 00:05:00
تنفس ضد اضطراب 00:03:00
جملات تلقینی مثبت 00:03:00

نقد و بررسی دوره

5

5
1 امتیاز
 • 5 ستاره1
 • 4 ستاره0
 • 3 ستاره0
 • 2 ستاره0
 • 1 ستاره0
 1. مشاوره و راهنمایی

  5

  در صورت نیاز به مشاوره (رایگان) در خصوص دوره های آموزشی میتوانید از طریق سیستم پشتیبانی با مربیان ما در ارتباط باشید. لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای افزایش کیفیت آموزش ها ثبت کنید.

yogan-footer-about-us

سامانه آموزش آنلاین یوگان در راستای آموزش ورزش یوگا بصورت مجازی از سطح مبتدی تا قهرمانی در تمامی رده های سنی و همینطور ارائه پکیج های تخصصی یوگا و روانشاسی راه اندازی شده است. کادر آموزشی یوگان از اساتید و مربیان با تجربه کشور که دارای مدارک رسمی مربیگری از فدراسیون یوگا ایران، روانشناسی و همینطور دارای مدارک بین المللی میباشند تشکیل شده است تا بتوانیم آموزشهای استاندارد را در اختیار کاربران قرار دهیم. تلاش ما بر این است که مطالب مفید و تخصصی را به صورت کامل و کاربردی در اختیار شما عزیزان فارسی زبان قرار دهیم تا از تجربیات و دانسته های مربیان ما به صورت آنلاین بهره مند شوید.
کلیه حقوق سایت محفوظ میباشد.