• ورود
 • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

یوگا چیست و چه فوایدی دارد؟

یوگا چیست ؟ یوگا در حقیقت علم یا هنر بهتر زیستن و زندگی کردن است. این علم قدمت 6000 ساله دارد و همین امر نشان بر داشتن فوائد بیشمار آن است. در واقع یوگا بدن ما و تمامی سلول های آنرا هوشیار میکند و ارتباط خوبی بین ذهن و بدن ایجاد میکند و این ارتباط زمانی بوجود میاید که وقتی ذهن دستورات خودش را به جسم میدهد، جسم توانایی پذیرش آنها را داشته باشد.

انواع یوگا بر اساس تمرینات و فوائد آنها عبارتند از : یوگا مبتدی ، یوگا و مدیتیشن ، یوگا برای لاغری ، یوگای خنده ، یوگا و افزایش قد و همچنین یوگا و استرس.

در زندگی مدرن و ماشینی امروز که ذهن ما درگیر محیط بیرون است، در یوگا مقدماتی نیاز است بتوانیم ذهنمان را به سمت درونمان متمرکز کنیم تا ارتباطی را بین ذهن و بدنمان ایجاد کنیم که وقتی این ارتباط و هوشیاری ایجاد شود از بوجود آمدن خیلی از بیماری ها میتوانیم در امان باشیم. با آشنایی با یوگا و با استفاده از تکنیک های افزایش قدرت و انعطاف پذیری توسط آساناهای یوگا و همچنین تکنیک های رهاسازی و پرانایاما از آسیب های محیطی جلوگیری کنیم و سالم و خوب زندگی کنیم.

فوائد یوگا و تمرینات یوگا چیست ؟ در واقع تکنیک های یوگا هم جسمی و هم ذهنی دارای طراحی کاملا هوشمندانه بر اساس فیزیولوژی جسم و ذهن هستند که با انجام این تکنیک ها میتوانیم در بدنمان و وجودمان یک ریتمی بصورت هماهنگی بین سیستم تنفسی و جسمی و نیروی ذهن ایجاد کنیم که باعث هماهنگی در انرژی های بدن با دستاورد سلامتی جسمی و روحی خواهد بود.

بیشتر ببینید
9 حرکت که برای داشتن یک خواب راحت باید انجام دهید !

در حقیقت جسم و ذهنی که قوی باشد به راحتی آسیب پذیر نخواهد بود ولی جسم ضعیف به راحتی در معرض آسیب ها قرار میگیرد. بوسیله یوگا ما تنش های گذشته را رها سازی میکنیم که در دراز مدت در جسم و ذهن ما ریشه کرده اند و آنها را تخلیه میکنیم و در کنار آن قدرت بدن را افزایش میدهیم که در نهایت باعث میشود به معنای واقعی زندگی کنیم.

با یوگا ریتم زندگی را در بدن ایجاد کنید و ساز بدن را بنوازید. سلولها رو زنده کنید. با بدنتان ارتباط برقرار کنید. آشنا شوید. آنرا حس کنید. و جسم سالمی بدست آورید که به فرمان یا ذهن آرام و توانا باشد و دور از بیماریهای روان تنی و این یعنی زندگی که با تمرین یوگای ذهنی بدست می آید.

اطلاعات کامل در خصوص اینکه یوگا چیست و فوائد آنرا در فیلم قرار داده شده، بطور کامل ببینید و همینطور میتوانید فیلمهای آموزشی ما را در سایت آپارات دنبال کنید.

یوگان – سامانه آموزش آنلاین یوگا. با دوره های آموزشی آنلاین یوگا که توسط مربیان ما طراحی شده است یوگا را بصورت کاملا علمی و عملی یاد بگیرید و در هر زمان و مکان براحتی انجام دهید. پکیج یوگا در خانه به همراه DVD قابل پخش در تمام دستگاههای خانگی نیز برای استفاده راحتترشما طراحی شده است.

0 پاسخ به "یوگا چیست و چه فوایدی دارد؟"

  ارسال یک پیام

  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  logo-samandehi

  نماد اعتماد الکترونیک

  فرم اشتراک

  سامانه آموزش آنلاین یوگان در راستای آموزش ورزش یوگا بصورت مجازی از سطح مبتدی تا قهرمانی در تمامی رده های سنی و همینطور ارائه پکیج های تخصصی یوگا و روانشاسی راه اندازی شده است. کادر آموزشی یوگان از اساتید و مربیان با تجربه کشور که دارای مدارک رسمی مربیگری از فدراسیون یوگا ایران، روانشناسی و همینطور دارای مدارک بین المللی میباشند تشکیل شده است تا بتوانیم آموزشهای استاندارد را در اختیار کاربران قرار دهیم. تلاش ما بر این است که مطالب مفید و تخصصی را به صورت کامل و کاربردی در اختیار شما عزیزان فارسی زبان قرار دهیم تا از تجربیات و دانسته های مربیان ما به صورت آنلاین بهره مند شوید.
  کلیه حقوق سایت محفوظ میباشد.